Uwaga! Informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa Ekstremalna Droga Krzyżowa zmienia swój wymiar i staje się w tym roku drogą w wymiarze duchowym.

Msza Święta w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 27 marca o 20:00 w naszej parafii jest odwołana.

Oficjalny komunikat rzecznika Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: www.edk.org.pl/komunikat-koronawirus

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Bogurodzica” zaprasza do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej – 12 edycji przedsięwzięcia, które swoim zasięgiem objęło już 40 krajów na świecie.

W naszej Wspólnocie znaleźli się ludzie, którzy po własnym doświadczeniu formy duchowości jaką jest Ekstremalna Droga Krzyżowa zapragnęli zaszczepić ją na własny grunt i od 2015 roku kiedy to powstał rejon Warszawa Bemowo EDK zapraszamy do uczestnictwa.

W ubiegłych latach Ekstremalna Droga Krzyżowa polegała na wyjściu ze strefy komfortu, aby podczas pieszej nocnej wędrówki rozważać w ciszy i samotności mękę i śmierć Chrystusa. Doświadczenie zmęczenia oraz własnej słabości w połączeniu z modlitwą i rozważaniami stacji Drogi Krzyżowej Jezusa miała prowadzić do celu, jakim jest spotkanie z Bogiem. W tym roku z uwagi na koronawirusa inicjatywy zmienia swój wymiar na duchowy o czym więcej w dalszej części tej strony.

WYMIAR DUCHOWY

  • Zachęcamy do rozważania tegorocznych treści Ekstremalnej Drogi Krzyżowej dostępnych tutaj: https://www.edk.org.pl/rozwazania
  • Zamiast pieszej nocnej wędrówki w ciszy zachęcamy do innej formy możliwej do zrealizowania w domu np. całodniowego postu lub przynajmniej trwania w modlitewno-medytacyjnej formie podczas czytania rozważań. Po odczytaniu każdej stacji można trwać przez jakiś czas w ciszy (np. 15 minut … lub dłużej) i rozważać przeczytaną treść. WAŻNE aby taka forma była dla nas wysiłkiem i zmuszała nas do choć minimalnego wyjścia z strefy komfortu
  • „Módlmy się o ustąpienie pandemii wirusa, o siłę i zdrowie dla tych, co zmagają się z zakażeniem, za ich rodziny, za personel medyczny. Ufam, że wyjdziemy z tego razem, silniejsi”

Tegoroczne hasło przewodnie to:

Czy masz odwagę podjąć to wyzwanie i zrobić krok w stronę zmiany swego życia? Serdecznie zapraszamy do udziału w tym duchowym doświadczeniu.

Zachęcamy do śledzenia profilu na FB https://www.facebook.com/BEMOWO.EDK i filmów z „Ekstremalnymi Rekolekcjami” na YouTube https://www.youtube.com/user/EDKorgPL/videos?view=0&sort=dd&flow=grid gdzie każdego dnia wielkiego postu publikowany jest jeden odcinek.